MENÜ

nyitvatartas


 

Kérdés távirányítókkal kapcsolatban:

Kérdés LCD televiziókkal kapcsolatban:

Kérdés földfelszini vétellel kapcsolatban:

A digitális átállásról:

 

Igaz-e hogy nem jó az univerzális távirányító?


Az univerzális távirányítók sok esetben csak alap funkciókat tudnak kezelni.A távirányítót és a használni kívánt készüléket össze kell hangolni, hogy egy nyelven beszéljenek. A távirányítóhoz kapott kód listában egy készülék tipushoz több kód található.Végig kell próbálni az összeset. A legjobban megfelelőt érdemes használni. Ajánlott a kódot felírni, mert elem csere alkalmával újra kell kódolni a távirányítót.


Lehet-e távirányítóba akkumulátort használni?


Távirányítóba nem javasoljuk az akkumulátort, mert az akkumulátor annyira kisülhet, hogy tönkre megy a távirányító.

Az akkumulátorokat nagy áramleadásra tervezték. Távirányítókba tartós elemet érdemes vásárolni, mert 1-2 évig nincs vele gond.


Ha olcsó elemet veszek, spórolok vele?


Az olcsó elemek már akkor is folyhatnak amikor még nem merültek ki. Az elem csatlakozókat tönkre teheti!

Rosszabb esetben a készülékbe is belefolyik a maró anyag amivel a távirányítókat töltik, és javíthatatlanná válik a készülék.


 Vízbe eset a távirányítom. Mit csináljak?


Az elemeket rögtön el kell távolítani! Meleg helyen kiszárítani a távirányítót. Érdemes a szervizbe elhozni egy átvizsgálásra. Mi szétszedjük és megtisztitjuk, kiszárítjuk.


Honnan tudom hogy a távirányító hibásodott meg vagy a tv?


Ha nem lehet bekapcsolni a tv-t, az lehet a távirányító hibája is. Ha van kamerás mobilja, a távirányító elejét a kamerába fordítva, és a gombokat nyomogatva, villogó pontot lehet látni a mobil kijelzőjén. Ritkán előfordulhat, hogy a villogás látszik és mégis rossz jelet ad a távirányító.  


Igaz-e hogy az LCD tv-nek szebb képe van mint a hagyományos tévéknek?


Analog (még ez a gyakoribb) adásoknál az LCD tévék rosszabb képet nyújtanak, mint a hagyományos tv-készülékek.A kép olyan, mint ha digitális fényképet túlnagyítanánk. Nem elég részletgazdag a kép.


Ha LCD tv-t veszek mire kell figyelni?


A lakótelepen kábelen érkezik az antenna jel. Ezért olyan tv-t érdemes venni, amelyik DVB-C tunerrel rendelkezik. DVB-C = kábel, DVB-T = földi


Saját antennával tudok-e adásokat fogni? Lehet-e a Mindigtévét használni?


Attól függ, milyen a vételi viszony. Ha látja a budai-hegyeket, akkor jó eséllyel szobaantennával is lesz vétel. Ha földszinten vagy alsó emeleteken lakik, gyenge lesz a vétel.


 A digitális átállásról:

A digitális átállásnak köszönhetően hamarosan az egész ország jobb kép- és hangminőségben tévézhet, melyhez extra szolgáltatások is járnak, csakúgy, mint az elektronikus tévéújság, a műsor megállíthatósága vagy a digitális gyermekvédelmi zár. Jó hír továbbá, hogy az átállással nem járnak havi fenntartási díjak és nem szükséges kábeltévé díjat fizetni.

Az átállás azokat érinti, akik hagyományos tető- vagy szobaantennával tévéznek, tehát nem rendelkeznek előfizetéses tévészolgáltatással. Ők jelenleg, előfizetési díj nélkül, csak három földfelszíni sugárzású csatornát fognak. A digitális átállást követően az eddiginél több televíziós csatornát foghatnak ingyenesen ezek a háztartások. 

 Az első ütemben július 31-én, második ütemben október 31-én kapcsolják le az analóg adókat. A jogszabályok szerint Magyarországon 2014. december 31-ig kell megtörténnie a digitális átállásnak.

Azoknak, akiket érint az átállás ún. beltéri egységet (más néven set-top-boxot) kell beszerezniük, amelyet a hagyományos tévékészülékekhez is lehet csatlakoztatni, vagy dönthetnek úgy is, hogy új tévékészüléket vásárolnak, amely már tartalmazza a jelátalakítót (Tuner).

Az átálláshoz kapható eszközök:

Beltéri egység (set-top-box)

A beltéri egység tulajdonképpen egy jelátalakító, amely a televíziót összeköti a vételi eszközzel (például műholdvevő parabolával, IPTV-vel, kábeltelevízióval, antennával), és a beérkező jeleket a TV számára megfelelő formátumúvá alakítja át. A beltéri egység feladata a fizetős (kódolt) adások dekódolása is. Beltéri egységre a műholdas és kábel-televízió, illetve IPTV adások mellett a digitális földi adások vételéhez is szükség van, ha a digitális vevőegység nincs beépítve (például régebbi televíziókba). Vannak olyan beltéri egységek is, amelyekben műsorfelvételre alkalmas merevlemezes felvevő is van.

Földfelszíni digitális szolgáltatás esetén DVB-T* tuneres (jelátalakítós) TV-re van szükségünk. Már kaphatók úgynevezett IDTV (Integrated Digital TeleVision) televíziók is, melyek analóg és digitális vételre egyaránt alkalmasak, azaz mindkét típus vételhez szükséges vevőegység megtalálható bennük - ezért nem kell külön set-top-boxot vennünk. A legtöbb ilyen televízióban azonban csak a földi adások vételéhez szükséges vevőegység található meg, és e készülékek általában csak a szabadon fogható adások vételére alkalmasak.

Digitális tévézés beltéri egység (set-top-box) nélkül

Ahhoz azonban, hogy set-top-box nélkül tévézhessünk, a tévénkben szükséges, hogy legyen megfelelő tuner* (lásd alább), amelyet annak használati utasításának elolvasásával ellenőrizhetünk.

* A DVB-T betűszó tulajdonképpen a digitális földfelszíni televízióadást jelenti. A kiváló kép-és hangminőség mellett gazdaságos üzemeltetést is biztosít, hiszen nincs előfizetési díj és egyszerű tető-és szobai antennával elérhető a vétele.

TV Tuner (jelátalakító)

A TV tuner egy olyan bővítő egység, amely képes a hagyományos analóg vagy akár digitális és műholdas jeleket feldolgozni és továbbítani a televízió számára, ezzel lehetővé téve a műsorok nézése mellett azok rögzítését.

 Kártya és kártyaolvasó kódolt digitális csatornákhoz

Ahogy korábban említettük, földfelszíni digitális szolgáltatás esetén DVB-T jelátalakítós TV-re van szükségünk. Kódolt digitális adás esetén emellett szükség van a beltéri egységekben lévő kártyára is, amelyet külön kártyaolvasó modul nélkül nem tudunk a tévébe helyezni, illetve a legtöbb esetben a beltéri egység és a kártya párosítva van. (Vagyis a kapott kártya semmi másban nem működik, csak abban az egységben, amiben jelenleg van.) Ebben az esetben a szolgáltatónk ügyfélszolgálatán kell érdeklődni afelől, hogy tudnak-e beltéri egység nélkül digitális szolgáltatást nyújtani. (Ilyenkor kapunk egy tévébe helyezhető kártyaolvasót és az is lehet, hogy új kártyát.)

Tévhitek a digitális átállással kapcsolatban.

A rossz minőségű műsorvétel, a "hangyás" és csíkos képernyő, a recsegő-ropogó hang hamarosan már a múlté!

Ha rossz minőségü a vevő antenna, illetve rosszak a vételi viszonyok, akkor nem "hangyás" vagy csíkos hanem egyáltalán nem lesz kép. A digitális jelek vételéhez is jó antennára illetve kielégítő vételi viszonyokra van szükség.

Ha a panel lakásban eddig nem tudta fogni a földfelszini sugárzást, akkor ezután sem tudja fogni, csak ha vesz egy digitális erősítős antennát.

A set-top-box csak egy készüléket tud kiszolgálni. Ha olyan set-top-boxot vesz amin külön RF kimenet is van (tehát nem csak az antenna jelet engedi át) akkor egyszerre két készülékkel is nézheti vagy rögzitheti ugyan azt az adást. De a kiválasztást a set-top-box végzi ezért nem lehet más csatornát nézni és másikat rögzíteni pl.: videómagnóval. 

 

 

 

 

 

 

Hírek

  • Ez egy mobiltelefon!

    Dual sim, FM rádió, MP4 lejátszó, vizálló!

    mobil

    Részletek

     


     

     

  • Pénztárgép javítás!
    2012-09-26 10:25:17

    Már pénztárgépét is behozhatja hozzánk. Megbízható kollegánk szakszerűen megjavítja, frissíti, tisztítja!

  • Akciók! 70-80-90% kedvezmények!
    2012-09-05 20:26:33

    akció

Asztali nézet